Wytwarzanie i zarządzanie elektronicznym dokumentem medycznym oraz rozwój e-usług w SPZGiChP w Olsztynie
Pod końcem września 2018 roku CGM Polska podpisało umowę na rozbudowę systemu CGM CLININET w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.
Projekt rozbudowy systemu HIS przewiduje:
- Dostosowanie funkcjonującego już od lat w szpitalu systemu CGM CLININET do wymogów Elektronicznej Dokumentacji Medycznej zgodnie z zaleceniami CSIOZ, aktualnymi przepisami prawa oraz pełne przygotowanie do integracji z platforma PI w zakresie recept, skierowań, zdarzeń medycznych i innych dokumentów oraz powiązanych z nimi słowników i rejestrów niezbędnych do ich prawidłowego przekazania do systemu centralnego.
- Pełną integrację z Platformą udostępniania on-line przedsiębiorcom usług i zasobów cyfrowych rejestrów medycznych (platforma P2) w zakresie Rejestru Systemów Kodowania oraz Rejestru Produktów Leczniczych.
- Migrację systemu CGM CLININET na silnik bazy danych ORACLE. Jest to kolejna migracja naszego Klienta z aktualnie wykorzystywanej platformy SYBASE na platformę ORACLE. Planowana migracja obejmie wszystkie aktualnie wykorzystywane moduły CGM CLININET i zapewni znaczy wzrost wydajności i stabilności systemu.
Zwiększenie funkcjonalności istniejących e-usług i wdrożenie nowych opiera się na dostawie i wdrożeniu niezbędnego oprogramowania w celu pozyskania następujących modułów/ funkcjonalności:
- Implementacja Podpisu Elektronicznego i ePUAP,
- eRejestracja,
- Elektroniczna Dokumentacja Medyczna,
- eWywiad,
- eZgoda,
- Pakiet rehabilitacyjny,
- Skargi / wnioski,
- Wniosek o udzielenie informacji publicznej,
- Wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej pacjentowi,
- Wniosek o sprostowanie dokumentacji medycznej,
- Baza wolontariuszy, stażystów, praktykantów,
- Wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej podmiotom uprawnionym,
- System kolejkowy.
Jest to pierwszy szpital, w którym CGM wdroży moduł systemu kolejkowego, obejmujący pełną integrację z automatami biletowymi znajdującymi się w rejestracji oraz z monitorami przy gabinetach. Dzięki temu proces obsługi pacjentów zostanie usprawniony i zautomatyzowany.
Ponad to system zostanie zintegrowany w obszarach:
- Integracja z ZUS – eZwolnienia,
- Integracja NFZ – DILO – diagnostyka i leczenie onkologiczne,
- Integracja z KRN – Krajowy Rejestr Nowotworów,
- Integracja z AP-KOLCE – Centralne Kolejki Oczekujących
- Integracja z LAB 3000 – bank krwi
- Integracja z EUROSOFT APTEKA – Zlecenia żywienia dojelitowego i pozajelitowego
Całkowita wartość projektu wynosi 3 098 274 zł brutto, z czego kontrakt z CGM to 760 241 zł. Jego realizacja zaplanowana jest na październik 2019 roku.