Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim wdraża eUsługi

30 listopada rozpoczął się pierwszy etap realizacji projektu „Rozwój e-usług i ich integracja z systemem informatycznym z wykorzystaniem innowacyjnych technologii w SPS Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim”.

Projekt jest bardzo dużym wyzwaniem dla szpitala. Dzięki niemu usprawniona zostanie komunikacja z pacjentem, uzyskiwanie dokumentacji medycznej przez pacjenta drogą elektroniczną, prowadzenie czatu z rejestratorką obsługującą Punkt Informacyjny i z lekarzem dyżurującym. Prowadzone będzie monitorowanie pacjentów kardiologicznych poza szpitalem. Pacjent otrzyma mobilne urządzenie oraz dostęp do kardiologicznej platformy medycznej. Urządzenie przesyłać będzie badanie EKG do analizy i w przypadku wyników wymagających interwencji nastąpi komunikacja służby medycznej z pacjentem. Na specjalnym koncie pacjenta zapisywane będą wyniki badania, do których dostęp będą mieli lekarze Pracowni Kontroli Stymulatorów.

Absolutną nowością na polskim rynku będą Kioski Medyczne, które będą miały wbudowane rejestratory telemedyczne: EKG, ciśnienia, saturacji i masy ciała. Pacjent samodzielnie wykona badania, które trafią do centrum telemedycznego, skąd będą mogły być pobrane do oceny i interpretacji przez wykwalifikowany personel medyczny. Kioski medyczne pozwolą na oszczędności czasu pacjenta i personelu medycznego, bez posiadania skierowania pacjent wykona sam podstawowe badania.

Rozwój e-usług i ich integracja z systemem informatycznym zostanie zrealizowany przez firmę CompuGroup Medical Polska, z którym szpital współpracuje od blisko 10 lat. Projekt zostanie zrealizowany do końca marca 2018 roku. Jego całkowita wartość wynosi ponad 8,5 ml zł.

Dodaj komentarz