Centrum Onkologii w Bydgoszczy wyróżnione przez pacjentów

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zostało laureatem V edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Laur Pacjenta 2017/2018”. Wyróżnienie to jest szczególnie cenne dla szpitala, ponieważ przyznane przez pacjentów. Co roku kapituła „Lauru Pacjenta” przedstawia listę najlepszych placówek medycznych i lekarzy. Laureaci konkursu zostają wyłonieni w drodze głosowania za pośrednictwem opiniotwórczych portali medycznych. Pod uwagę wzięto m.in. dostępność procedur medycznych oraz jakość wykonywanych usług. W tym roku wyróżnienie otrzymało bydgoskie Centrum Onkologii.

Certyfikat „Laur Pacjenta” jest nie tylko nagrodą za dotychczasową pracę, pełni również rolę godła jakości. Przyznanie go to dowód uznania oraz drogowskaz dla przyszłych pacjentów, szukających odpowiedniej opieki medycznej.

Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jednym z najbardziej nowoczesnych szpitali w Europie. Potwierdzają to liczne certyfikaty jakości oraz wysokie miejsca w rankingach krajowych i międzynarodowych. Pacjenci, którzy w nim się leczą mają gwarancję opieki ze strony lekarzy z ogromnym dorobkiem naukowym, połączonym z wiedzą praktyczną. W skład Centrum wchodzi:

  • 11 oddziałów
  • 22 poradnie specjalistyczne
  • 15 zakładów
  • 300 łóżek

Sale chorych są 1- i 3-osobowe. Każdy pokój jest wyposażony w osobną łazienkę i toaletę. Pacjenci mają w nich dostęp do telefonu, telewizji oraz bezpłatnego Internetu.
Centrum jest szpitalem komfortowym. Jako pierwsze w kraju zrezygnowało z serwowania posiłków do łóżka. Pacjenci jadają w eleganckiej restauracji. Zmiana sposobu żywienia – to zerwanie z tradycyjnym wizerunkiem szpitalnej kuchni, przede wszystkim jednak namiastka normalnego życia, której brakuje osobom hospitalizowanym. Działalność szpitala obejmuje:

  • Profilaktykę (edukacja, badania okresowe, szczepienia)
  • Diagnostykę (badania laboratoryjne i radiologiczne)
  • Leczenie (chemioterapia, radioterapia, zabiegi operacyjne)
  • Rehabilitację (laser, ultradźwięki, kinezyterapia, magnetoterapia)

Od 2013 roku pracownicy Centrum Onkologii w Bydgoszczy korzystają z nowoczesnego systemu informatycznego CGM CLININET – wyprodukowanego i dostarczonego przez CompuGroup Medical Polska. System Wykorzystywany jest zarówno w obszarze działalności leczniczej – przepływ informacji o pacjentach, ale także w administracyjnym.

Tomasz Grudzień CGM Polska: Współpracujemy z największymi szpitalami onkologicznymi w Polsce, m.in. Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, oraz oczywiście Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Dzięki wiedzy na temat potrzeb jednostek onkologicznych oraz ponad 20 letniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania w 100% dopasowane do tej dziedziny medycyny. Każdy szpital współpracę z nami, otrzymuje gwarancję niezawodności oprogramowania oraz serwis na najwyższym poziomie (jako jedyni na rynku oferujemy serwis 7/24).

Dodaj komentarz