Centrum Onkologii NU-MED w Zamościu wdraża system CGM CLININET

1 lutego 2016 r. firma CompuGroup Medical Polska podpisała z Centrum Onkologii NU-MED umowę na dostawę i wdrożenie kompleksowego systemu informatycznego klasy HIS wraz z integracją systemów i urządzeń peryferyjnych. Kontrakt obejmuje również świadczenie usług gwarancyjnych i serwisowych, integrację systemu CGM CLININET z funkcjonującym w szpitalu systemem radiologicznym (produkowanym przez CGM Polska) i laboratoryjnym, a także realizację cyklu szkoleń dla personelu z zakresu eksploatacji systemu. Obecnie CGM Polska obsługuje trzy z czterech jednostek należących do grupy NU-MED.

Jak podkreśla Andrzej Mielcarek, dyrektor szpitala, kompleksowe leczenie pacjentów onkologicznych stało się faktem, gdyż placówka ma już oddział onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej. Co roku trafia tam prawie 3,5 tys. chorych na raka; połowa z nich wymaga leczenia za pomocą radioterapii.

„Do tej pory pacjenci z chorobami nowotworowymi musieli jeździć na radioterapię do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie. Teraz Zamość będzie miał swój ośrodek radiologii i brachyterapii, więc dostępność tych metod leczenia się poprawi. To ważne, bo radioterapia daje duże szanse wyleczenia z chorób nowotworowych” – mówi dr Marek Lipiec, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w zamojskim SPSW.

Personel Centrum NU-MED w Zamościu składa się z lekarzy, pielęgniarek, fizyków klinicznych, techników, terapeutów radiologów. Łącznie w nowym ośrodku zatrudnionych jest ponad 50 osób.

W skład grupy NUM-MED wchodzą cztery jednostki:

  • Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu
  • Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Tomaszów Mazowiecki
  • Centrum Onkologii w Zamościu
  • Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Katowice

Bartłomiej Gąbka, CGM Polska: Obsługujemy największe szpitale onkologiczne w Polsce, m.in. Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Dzięki gromadzonej przez lata wiedzy na temat potrzeb jednostek onkologicznych jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania w 100% dopasowane do tej dziedziny medycyny. Każdy nowy klient, który zdecyduje się na współpracę z nami, otrzymuje dodatkowo gwarancję niezawodności oprogramowania oraz serwis na najwyższym poziomie (jako jedyni na rynku oferujemy serwis 7/24).

Centrum Onkologii NU-MED powstało przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Szpital leczy chorych na nowotwory metodą chemioterapii. Zlokalizowana w sąsiedztwie radioterapia umożliwi stosowanie leczenia skojarzonego, czyli łączącego te dwie metody. Pacjentom onkologicznym z Zamościa i regionu zamojskiego oferowane będzie zatem kompleksowe leczenie – bez konieczności przemieszczania się pomiędzy odległymi od siebie ośrodkami.

Dodaj komentarz