Zbyt duża ilość ćwiczeń równie niebezpieczna, jak siedzący tryb życia

Ostatnie badania przeprowadzone przez zespół naukowców z Uniwersytetu w Lozannie wykazały, że zbyt częste ćwiczenia nie dają pożądanych rezultatów i tylko hamują nasze zdrowie. Trening ponad 14 godzin tygodniowo negatywnie wpływa na wiele narządów i układów naszego organizmu – pisze „The Telegraph”.

Aby udowodnić swoją teorię, naukowcy przeprowadzili badanie, w którym wzięło udział około 1200 młodych osób w wieku od 16 do 20 lat. Eksperci bacznie przyglądali się ich sportowym aktywnościom. Badanie wykazało, że średnie natężenie ćwiczeń, wiązało się z poprawą nastroju i samooceny, podczas gdy treningi z nadmierną siłą prowadziły do ​​stałego napięcia, obrażeń i zmian zapalnych.

Około 40% osób trenowało od trzech do dziesięciu godzin tygodniowo, 18% osób praktykowało od dziesięciu do siedemnastu godzin, a 5% dbało o swoją formę fizyczną przez ponad siedemnaście godzin w tygodniu.

Badania wykazały, że trening ponad 14 godzin tygodniowo, negatywnie wpływa na wiele narządów i układów.

Najważniejszą dolegliwością pojawiającą się u osób, które bardzo intensywnie ćwiczą, jest powiększenie komory serca – apelują eksperci.

Dodaj komentarz