Woda wodzie nierówna. Oto 7 rodzajów wody pitnej i ich największe korzyści

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Woda nie tylko doskonale orzeźwia, ale też dodaje nam energii i usprawnia funkcjonowanie naszego mózgu.

Ale woda wodzie nie równa – jedne są droższe, inne tańsze, jedne dostarczają więcej składników odżywczych a inne mniej. Oto różne rodzaje wody i najważniejsze informacje na temat każdej z nich.

WODA Z KRANU

Woda z kranu znajduje się wszędzie – od wody, która spłukuje toaletę publiczną aż po wodę, która wychodzi z kuchennego zlewu lub czyści twoje naczynia w zmywarce.

Choć wielu ludzi unika picia wody z kranu z uwagi na jej smak i kwestie bezpieczeństwa, prawda jest taka, że ​​woda z kranu jest bezpieczna do picia. Co więcej, woda z kranu jest nie tylko dla ciebie dobra, ale też jest tańsza niż kupowanie różnych rodzajów wody butelkowanej.

WODA MINERALNA

Pozyskiwana ze źródła mineralnego, woda mineralna jest, jak sama nazwa wskazuje, pełna minerałów, w tym siarki, magnezu i wapnia. Woda mineralna rzeczywiście ma pewne zalety zdrowotne, ponieważ dostarcza minerałów, których organizm nie może sam wytworzyć. Może również pomóc w trawieniu.

WODA ŹRÓDLANA LUB LODOWCOWA

Wody źródlane lub lodowcowe to rodzaje butelkowanych wód, o których twierdzi się, że są butelkowane u źródła, z którego wypływa woda – albo ze źródła, albo z lodowca. Teoretycznie, wiosenne lub lodowcowe wody powinny być względnie czyste i wolne od toksyn. Zawierają również wiele takich samych minerałów pomocniczych, które znajdują się w wodzie mineralnej.

WODA GAZOWANA

Czasem określana jako woda sodowa, woda gazowana jest nasycana dwutlenkiem węgla. Woda gazowana oferuje inny posmak w ustach niż zwykła woda i może być pożądaną odmianą, jeśli masz ochotę na coś musującego, co nie zawiera cukru lub sztucznych słodzików.

WODA DESTYLOWANA

Ten rodzaj wody jest gotowany, a para jest zbierana i kondensowana z powrotem w ciecz. Woda destylowana to doskonała opcja, jeśli mieszkasz w pobliżu miejsca, gdzie woda z kranu jest lub może być skażona.

WODA OCZYSZCZONA

Oczyszczona woda to zazwyczaj woda z kranu lub woda gruntowa, która została oczyszczona w celu usunięcia szkodliwych substancji, takich jak bakterie, grzyby i pasożyty. Oznacza to, że picie jej jest w pełni bezpieczne. Podobnie jak woda destylowana, oczyszczona woda jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli twoje bezpośrednie źródło wody jest zanieczyszczone.

WODA ALKALICZNA

Woda alkaliczna ma wyższy poziom pH niż normalna woda z kranu i zawiera zasadowe minerały oraz potencjał ujemnej redukcji oksydacji. Fakt, że ten rodzaj wody ma wyższy poziom pH, skłonił niektórych ludzi do przekonania, że ​​może ona pomóc zneutralizować nadmiar kwasu w organizmie, pomóc spowolnić proces starzenia, a nawet zapobiec wielu nowotworom.

Dodaj komentarz