Poznański szpital zakazał odwiedzin z powodu COVID-19. To pierwszy taki przypadek od dawna

Szpital w Obornikach koło Poznania podjął nietypową decyzję o zawieszeniu odwiedzin na oddziale wewnętrznym z powodu wystąpienia ogniska epidemiologicznego COVID-19. To pierwszy taki przypadek od dawna, gdy szpital musi ograniczyć dostęp rodzin i bliskich pacjentów ze względu na koronawirusa.

W oficjalnym komunikacie szpitala przekazano, że decyzja o zawieszeniu odwiedzin została podjęta z troski o dobro pacjentów oraz ich najbliższych, którzy przebywają na oddziale wewnętrznym. Od 12 września 2023 roku obowiązywać będzie tymczasowy zakaz odwiedzin w tejże placówce.

Przyczyną takiej decyzji jest wystąpienie ogniska epidemiologicznego SARS-CoV-2 w szpitalu, co zmusiło władze medyczne do podjęcia środków ostrożności w celu ochrony zdrowia pacjentów oraz minimalizacji ryzyka dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Profesor Agnieszka Szuster-Ciesielska, wirusolog, podkreśliła, że dane statystyczne już pokazują wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2, co może być zapowiedzią jesiennej fali COVID-19. W obliczu tego zagrożenia konieczne jest podejmowanie takich działań, które zmniejszą ryzyko zakażeń, zwłaszcza w środowiskach medycznych.

Szpital zapewnił, że nadal będzie możliwość kontaktu telefonicznego z pacjentami. Osoby chcące przekazać ważne informacje lub życzenia swoim bliskim hospitalizowanym na oddziale wewnętrznym, mogą skontaktować się telefonicznie z placówką, wykorzystując numer podany w komunikacie (61 29 73 636). Personel medyczny jest gotów pomóc w przekazaniu tych wiadomości pacjentom.

Dodatkowo, jeśli istnieje potrzeba przekazania jakichkolwiek przedmiotów lub przesyłek dla pacjentów, szpital zachęca do dostarczenia ich do placówki. Personel medyczny zajmie się odpowiednim dostarczeniem tych przedmiotów do odpowiednich pacjentów, zapewniając bezpieczeństwo i higienę.

Źródło: Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz