Powstało urządzenie do samodzielnego badania piersi

Braster – to przyrząd służący do samodzielnego badania piersi. Jest to pierwsze na świecie urządzenie do analizowania zdrowia piersi w warunkach domowych, które zostało opracowane przez polskich naukowców. Zdaniem ekspertów, może ono okazać się istotnym elementem procesu diagnostycznego.

Jak pokazały badania kliniczne, technologia ta umożliwia wykrycie raka piersi na poziomie 81,5%.

Jak to działa?

Braster wykorzystuje właściwości ciekłych kryształów rejestrujących zmiany termiczne zachodzące w ciele człowieka, spowodowane m.in. przez tworzenie się nowotworów złośliwych (ciekłokrystaliczna termografia).

Wprowadzenie na rynek Brastera to rewolucja. Do tej pory kobiety mogły polegać tylko na badaniu palpacyjnym za pomocą dotyku, które jest dość subiektywne. Teraz dostaną narzędzie, które umożliwi im przeprowadzenie w prosty i wygodny sposób powtarzalnego badania w domu i poda obiektywny, wiarygodny wynik – powiedziała dr n. med. Agnieszka Byszek, dyrektor medyczny Braster w rozmowie z Newseria Biznes.

Jak pokazują statystyki, około 80% nowotworów jest przypadkowo wykrywanych przez kobiety, np. podczas kąpieli lub pielęgnacji ciała.

Jaka jest cena?

Za urządzenie i dwuletni pakiet badań należy zapłacić 891 zł.

Dodaj komentarz