Odkryto nowy sposób leczenia choroby Parkinsona

Naukowcy z Instytutu Neurologii i Nauk Translacyjnych im. Perrona w Australii Zachodniej i Uniwersytetu Murdocha, odkryli nowy sposób leczenia choroby Parkinsona.

Badacze zaproponowali zwrócenie uwagi na procesy genetyczne, które powodują degenerację komórek nerwowych u pacjentów. Artykuł z wynikami badań został opublikowany w czasopiśmie medycznym „Experimental Biology and Medicine”.

W trakcie prac specjaliści przeanalizowali introny wpływające na sekwencjonowanie DNA i ujawnili ich wpływ na rozwój choroby Parkinsona. Okazało się, że mogą one być wskaźnikami ryzyka wystąpienia i progresji choroby.

Wcześniejsze badania koncentrowały się na eksonach, które stanowią dwa procent ludzkiego genomu, które są odpowiedzialne za kodowanie informacji o białkach.

Większość ryzyka rozwoju choroby neurodegeneracyjnej koncentruje się na pozostałych 98 procentach, co określa, gdzie, kiedy i jak powstają eksony. Naukowcy wierzą, że ich odkrycie pozwoli na powstanie nowych metod terapii, diagnozy i profilaktyki choroby Parkinsona.

W czerwcu lekarze z Uniwersytetu w Kilonii w Niemczech zaproponowali nową metodę wykrywania choroby Parkinsona na podstawie analizy zmian białek we krwi.

Dodaj komentarz