Nadchodzi przełom w leczeniu stwardnienia rozsianego

Francuska firma biotechnologiczna MedDay ogłosiła, że udało jej się osiągnąć pozytywne wyniki w testach nowego leku na stwardnienie rozsiane stwierdzając, że dokonano znaczących postępów, a w niektórych przypadkach doprowadzono do „znaczącej poprawy” u osób cierpiących na tę chorobę.

Jest to pierwszy raz, kiedy lek jest w stanie zmniejszyć tempo progresji choroby, oprócz znaczącej poprawy odsetka pacjentów z postępującym SM – powiedział w oświadczeniu CEO firmy MedDay, Frederic Sedel MedDay.

Eksperymentalny lek o nazwie MD1003, przeszedł badania kliniczne III fazy, która jest ostatnim etapem przed złożeniem przed komisją dopuszczającą do obrotu leków w leczeniu pierwotnej i wtórnie postępującej postaci stwardnienia rozsianego.

Wyniki badania przedstawiono w piątek na dorocznym spotkaniu American Academy of Neurology i były one zachęcające – powiedział profesor Ayman Tourbah, główny badacz nowego leku.

Znaczna część pacjentów wykazuje poprawę w ciągu dwunastu miesięcy, w połączeniu ze zmniejszeniem ryzyka progresji choroby, które wykazano w badaniach. Sprawia to, że MD1003 staje się potencjalnie istotną nową terapią dla pacjentów i lekarzy w zakresie leczenia stwardnienia rozsianego – dodał.

Proces wprowadzenia leku do powszechnego obrotu rozpocznie się, gdy zostaną potwierdzone wszystkie wyniki badań.

Dodaj komentarz