Jak pokonać ostry ból zęba?

Ból zęba jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej uciążliwych rodzajów bólu u ludzi. Nawet jeśli występuje przez krótki okres czasu, może drastycznie obniżyć jakość życia i zakłócić normalne procesy życiowe.

W przypadku ataku ostrego bólu zęba, większość osób zazwyczaj sięga po leki przeciwbólowe. Istnieje jednak kilka naturalnych sposobów niwelowania bólu.

– wypłukać usta ciepłą wodą z dodatkiem sody oczyszczonej przez pięć lub dziesięć minut (aby wzmocnić działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, można dodać do roztworu sody, dwie lub trzy krople roztworu alkoholu jodowego)

– przyjąć doustnie niewielką ilość wódki i utrzymywać płyn na powierzchni zęba (efekt przeciwbólowy powinien nastąpić w krótkim czasie, ponieważ dziąsła będą wchłaniały wymaganą ilość alkoholu i będzie to działało, jak znieczulenie miejscowe)

– ssać mały kawałek lodu (z powodu działania zimna, nerwy znajdujące się w dziąsłach zdrętwieją i nastąpi tymczasowy efekt znieczulenia)

– przywiązanie korzenia babki do zęba pacjenta, pomoże zmniejszyć, a w niektórych przypadkach usunąć ból na około trzydzieści minut

– płukanie jamy ustnej wywarem z rumianku lub szałwii zniweluje niewielki ból i ma działanie przeciwzapalne

– napar z majeranku również przez pewien czas może osłabić ból.

Wszystkie te metody są w stanie jedynie zmniejszyć dolegliwości związane z bólem zęba. Dlatego w przypadku naprawdę silnego bólu zęba, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza.

Dodaj komentarz