Dominacja lekarzy w Parlamencie. Wyniki wyborów w okręgu nr 40

W ostatnich wyborach do Sejmu, okręg wyborczy nr 40, obejmujący Koszalin i liczne okoliczne powiaty, wyłonił swoich przedstawicieli. Co ciekawe, aż pięciu z ośmiu wybranych posłów ma zawód związany z ochroną zdrowia, co świadczy o dominacji branży medycznej w tym regionie.

Koszaliński okręg wyborczy jest zdecydowanie zdominowany przez specjalistów w dziedzinie zdrowia. Oto lista wybranych parlamentarzystów z tego regionu:

Bartosz Arłukowicz (Koalicja Obywatelska): Były minister zdrowia i obecny poseł do Parlamentu Europejskiego. Z wykształcenia lekarz pediatra.

Marek Hok (Koalicja Obywatelska): Były wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, członek sejmowej Komisji Zdrowia, a z zawodu ginekolog.

Paweł Suski (Koalicja Obywatelska): Dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Leśna Ustroń” w Tucznie.

Czesław Hoc (Prawo i Sprawiedliwość): Zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia, a z wykształcenia lekarz specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i endokrynologii.

Radosław Lubczyk (Trzecia Droga): Poseł z listy PSL, z wykształcenia stomatolog.

Warto podkreślić, że oprócz ogólnego sukcesu grupy medyków, każdy z nich osiągnął również znakomite indywidualne wyniki. Przykładowo, poseł Czesław Hoc, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i endokrynologii, zdobył najwięcej głosów na liście PiS, wyprzedzając wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera.

Inny lekarz, stomatolog Radosław Lubczyk, stanął na czele listy Trzeciej Drogi, zdobywając najwięcej głosów w Koszalinie.

Najlepszy wynik w całym okręgu wyborczym nr 40 odnotował Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia i pediatra, który zgromadził ponad 67 tysięcy głosów.

To wyraźnie pokazuje, że ochrona zdrowia i branża medyczna odgrywają ważną rolę w Koszalińskim okręgu wyborczym. Koalicja Obywatelska, która zdobyła większość mandatów w tym regionie, zapowiada przeprowadzenie reform w szpitalach i zmiany w finansowaniu leczenia, co stanowi ważny element ich programu politycznego.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Dodaj komentarz