Ćwiczenia fizyczne zwiększają szanse na poczęcie u kobiet

Naukowcy z Boston Institute odkryli, że ćwiczenia zwiększają prawdopodobieństwo pomyślnego zapłodnienia u kobiet. Ile należy ćwiczyć, żeby podnieśc swoje szanse na poczęcie dziecka?

Macierzyństwo jest czymś niezwykle ważnym dla zdecydowanej większości pań, ale nie każda może zajść w upragnioną ciążę. W tym celu, wiele kobiet zwraca się ku metodzie sztucznej inseminacji. Naukowcy starali się dokładnie zrozumieć przyczyny niepłodności i zbadać ten obszar. Podczas eksperymentów badali wpływ stresu fizycznego a także diety oraz aktywności fizycznej na płodność kobiety.

W badaniach wzięło udział 3,5 tys. kobiet w wieku od 18 do 40 lat. Eksperyment trwał przez rok. Okazało się, że regularne ćwiczenia zwiększają prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Wskaźnik ten zwiększył się z 70% do 88%, przy ćwiczeniu przez około 5 godzin tygodniowo.

Jednak nadmierna aktywność fizyczna ma negatywny wpływ na zdolność poczęcia dziecka u kobiet. Dlatego konieczne jest dbanie o swoje zdrowie i ćwiczenia w trybie umiarkowanym.

Dodaj komentarz