Co jeść podczas przeziębienia? Te produkty szybko postawią was na nogi

Szukasz naturalnego sposobu leczenia objawów przeziębienia lub grypy? Oto wskazówki, które mogą pomóc złagodzić dokuczliwe objawy.

Przeziębienie to stan, który może dać nam się we znaki, ale w rzeczywistości objawy, które odczuwamy, są naturalną częścią procesu zdrowienia – dowodem na to, że układ odpornościowy walczy z chorobą.

Przykładowo – gorączka to sposób, w jaki organizm próbuje zabić wirusy. Ponadto, gorące środowisko gorączki sprawia, że ​​białka we krwi krążą szybciej i skuteczniej. Jeśli więc utrzymasz umiarkowaną gorączkę przez dzień lub dwa, tak naprawdę możesz szybciej wyzdrowieć.

Kaszel jest kolejnym ważnym objawem, ponieważ oczyszcza drogi oddechowe z gęstego śluzu, który może przenosić zarazki do płuc i reszty ciała. Podczas choroby niezwykle ważne jest prawidłowe wydmuchiwanie nosa. Jaki jest najlepszy sposób na wydmuchanie nosa? Przyciśnij palec do jednego nozdrza i delikatnie wydmuchaj, aby oczyścić drugie. Kluczowy jest również odpoczynek, który pomaga organizmowi skierować energię na walkę immunologiczną. Kiedy jesteśmy chorzy, musimy też pić dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu i pomóc w rozluźnieniu śluzu. A co z jedzeniem?

Oto kilka pokarmów, które warto jeść podczas walki z przeziębieniem lub grypą:

1. Banany i ryż łagodzą rozstrój żołądka i ograniczają biegunkę
2. Pokarmy zawierające witaminę C, takie jak papryka
3. Jagody hamują biegunkę i są bogate w naturalną aspirynę, która może obniżyć gorączkę i pomóc w bólach
4. Marchew zawiera beta-karoten
5. Papryczki chili mogą otwierać zatoki i pomagać w rozbijaniu śluzu w płucach
6. Żurawina może zapobiegać przyleganiu bakterii do komórek wyściełających pęcherz i drogi moczowe
7. Musztarda lub chrzan mogą pomóc rozbić śluz w drogach oddechowych
8. Cebula zawiera fitochemikalia, które mogą pomóc organizmowi w leczeniu zapalenia oskrzeli i innych infekcji
9. Czarna i zielona herbata zawierają katechinę, substancję fitochemiczną, która może mieć naturalne działanie antybiotykowe i przeciwbiegunkowe

Dodaj komentarz