8 doskonałych powodów, aby jeść granaty

Granaty mają wiele fantastycznych korzyści dla zdrowia i urody. Są pyszne i uniwersalne. Możesz ich używać do sałatek, dań z ryżu, dań mięsnych, koktajli, jogurtów lub pić sok z granatów.

Jeden granat ma około 100 nasion i zawiera około 100 kalorii, co czyni go idealną i niskokaloryczną przekąską. Granaty mogą również przyczynić się do odwrócenia wielu poważnych chorób, w tym raka i choroby serca.

Oto kilka powodów, aby dodać granaty do swojego planu żywienia.

1. Granaty pomagają obniżyć zły cholesterol

Granaty są pełne silnych przeciwutleniaczy, które pomagają obniżyć zły cholesterol, wysokie ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko chorób serca. Najlepiej jeść jeden owoc granatu dziennie lub dodać go do zdrowych posiłków, w tym sałatki i koktajli.

2. Granaty mają niską zawartość cukru

Cukier jest głównym winowajcą wielu chorób, w tym chorób serca, nowotworów, otyłości, cukrzycy i problemów ze skórą. Ważne jest, aby ograniczyć spożycie cukru lub całkowicie wyeliminować go z diety. Większość owoców jest bogata w cukier, ale granaty mają bardzo niską zawartość cukru, co oznacza, że dobrze wpływają na poziom cukru we krwi. Pół szklanki nasion granatu zawiera 8 gramów cukru i tylko około 70 kalorii.

3. Granaty poprawiają działanie mózgu

Ze względu na wysoką zawartość silnych przeciwutleniaczy, granaty mogą pomóc poprawić twoją pamięć, zdolności poznawcze i funkcje neurologiczne. Mogą również zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera. Są również bardzo korzystne dla osób cierpiących na tę chorobę.

4. Granaty pomagają obniżyć wysokie ciśnienie krwi

Badania pokazują, że granaty mogą pomóc ludziom obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Są szczególnie korzystne dla osób z przewlekłym wysokim ciśnieniem krwi. Sok z granatów, a także nasiona mają wysoką zawartość antyoksydantów i korzystnie wpływają na ściany tętnic.

5. Granaty mają właściwości antystarzeniowe

Granaty są znane z fantastycznych właściwości przeciwstarzeniowych. Włączenie większej ilości granatów do swojej codziennej diety, pomoże ci zwalczyć zmarszczki i wyglądać dużo młodziej. Granaty zawierają silne przeciwutleniacze, polifenole, które pomagają zapobiegać oznakom starzenia. Jeszcze dziś dodaj trochę nasion granatu do sałatki lub jogurtu!

6. Granaty pomagają zatrzymać wzrost komórek nowotworowych

Oczywiście, że warzywa i owoce nie mogą leczyć raka, ale mogą zatrzymać wzrost komórek nowotworowych. Granat to jeden z najlepszych owoców, który jest skuteczny w zapobieganiu raka. Dodaj kilka nasion granatu do swojego porannego smoothie, by korzystać z ich właściwości antynowotworowych.

7. Granaty mają właściwości przeciwzapalne

Jedzenie granatów pomaga zmniejszyć stan zapalny i objawy zapalenia stawów. Owoce te mogą również zapobiegać rozpadowi chrząstki i są bardzo dobre dla stawów. Ze względu na ich silne właściwości przeciwstarzeniowe, granaty pomagają utrzymać młode i zdrowe stawy. Ponadto, sok z granatów może pomóc złagodzić ból stawów.

8. Granaty poprawiają nastrój

Kiedy następnym razem dopadnie cię zły nastrój, przekąś garść świeżych nasion granatu lub wypij szklankę świeżego soku z granatów, a poczujesz się znacznie lepiej. Granaty pomagają zwiększyć poziom serotoniny w mózgu, kontrolować zmiany nastroju, a nawet mogą zmniejszyć lęk i depresję.

Możesz jeść granaty od wczesnej zimy, aż do późnej wiosny i cieszyć się sokiem z granatów przez cały rok. Pamiętaj jednak, aby nie kupować soków, które zawierają cukier.

Dodaj komentarz