Wymieniono czynniki, które zakłócają dokładność wyników testu koronawirusa

Naukowcy wymienili czynniki, które zakłócają dokładny wynik testu koronawirusa.

Według badaczy, wynik może być niedokładny z powodu naruszenia zasad przygotowania do testowania. Naruszenie procedury pobierania materiału biologicznego może również wpływać na wynik badania.

Jeśli pacjent zostanie nieprawidłowo przyjęty, do sondy może dostać się niewystarczająca liczba komórek. Specjaliści zauważają, że rozmaz należy wykonywać z tylnej części gardła.

Jeśli pacjent przeprowadzi procedurę z testami „bezdotykowymi”, istnieje prawdopodobieństwo zmniejszenia skuteczności.

„Może się to zdarzyć albo z powodu nieprawidłowo wybranego punktu do pobrania komórek, albo z powodu odruchu kaszlu lub wymiotów – jest to naturalna reakcja na podrażnienie tylnej części gardła, która zakłóci procedurę pobierania”.

Badacze zwrócili także uwagę na znaczenie przygotowania do testów. Diagności zalecili, aby na trzy godziny przed analizą, powstrzymać się od jedzenia, picia, palenia i płukania gardła.

„Wirus infekuje komórki błony śluzowej dróg oddechowych. Po penetracji komórek zaczyna się namnażać, a nowe kopie wirusa wychodzą z komórek, gromadząc się na ich powierzchni. Ale komórki wyściełające błonę śluzową, komórki nabłonkowe, są często aktualizowane. Z wodą, jedzeniem, nadmiarem śliny (w wyniku palenia) dostają się do przełyku” – powiedział ekspert.

Dodaj komentarz