We Włoszech odkryto dwa różne szczepy koronawirusa

We włoskim regionie Lombardia, który stał się celem nowej infekcji koronawirusem w tym kraju, znaleziono dwa różne szczepy COVID-19 – poinformowała agencja informacyjna ANSA.

Profesor Fausto Baldanti, dyrektor oddziału wirusologii w szpitalu San Matteo w Pawii, powiedział, że badania wykazały, że szczep znaleziony w okolicy Bergamo różni się „sekwencją genetyczną i pewnymi cechami” od szczepu, który spowodował wybuch COVID -19 w pobliżu miast Lodi i Cremona.

Według profesora, nowa infekcja koronawirusem pojawiła się w regionie Codogno. Wcześniej uważano, że pierwszego pacjenta zdiagnozowano 21 lutego. Naukowcy doszli do tego wniosku, gdy odkryli przeciwciała we krwi pacjentów doświadczalnych, które powstały na początku roku.

W tym samym czasie w Kodonho 23 procent populacji poddanej analizie miało przeciwciała przeciwko koronawirusowi. W Bergamo liczba ta sięga 57 procent. Wirusolodzy uważają, że dzieje się tak, ponieważ Kodono i Lodi znalazły się w „czerwonej strefie”, a mieszkańcy miasta zostali zmuszeni do zachowania ścisłych środków ostrożności.

Eksperci zachęcają mieszkańców Kodono do dalszego przestrzegania zasad dystansu społecznego i noszenia masek, ponieważ zbiorowa odporność na tę chorobę jeszcze się nie rozwinęła.

Dodaj komentarz