W Rosji stworzono unikalny środek przeciwwirusowy

W Rosji powstał unikalny środek przeciwwirusowy. Naukowcy z Uralskiego Uniwersytetu Federalnego opowiedzieli o wynikach swoich badań w artykule opublikowanym w czasopiśmie „Analytical and Bioanalytical Chemistry”.

Eksperci byli w stanie opracować związki hybrydowe, które jednocześnie mają właściwości przeciwwirusowe i przeciwutleniające. Naukowcy powiedzieli, że substancja, która nie ma bezpośrednich analogów na świecie, może pomóc stworzyć unikalny lek do leczenia wirusów. Badacze podkreślili, że dzięki ich odkryciu w przyszłości będzie można znacznie ułatwić leczenie chorób wirusowych i zapobiegać występowaniu ich powikłań.

Wcześniej naukowcy z Francis Crick Institute odkryli niebezpieczną mutację koronawirusa, która umożliwia mu łatwiejsze przenikanie do organizmu człowieka. Brytyjscy eksperci odkryli, że kolce wirusa mogą przekształcić się w dziesięć różnych form, co pozwala mu chronić się przed rozpoznaniem przez przeciwciała. Naukowcy stwierdzili, że w warunkach laboratoryjnych koronawirus może zmienić się w ciągu zaledwie minuty, choć w rzeczywistości robi to znacznie wolniej.

Dodaj komentarz