W jaki sposób uzależnienie od telefonu komórkowego może wpływać na zdrowie naszej skóry?

Gdy telefony komórkowe się nagrzewają, mają tendencję do przerywania normalnej produkcji melaniny w naszej skórze, powodując powstawanie ciemnych plam i nierównomiernych odcieni.

Ponieważ mówi się, że telefony komórkowe przenoszą 10 razy więcej bakterii niż publiczna toaleta, za każdym razem, gdy przykładasz telefon do ucha, bakterie wraz z potem i sebum, wchodzą w kontakt ze skórą, co w niektórych przypadkach może prowadzić do powstawania wyprysków. Ponadto, nowe badania dotyczące użytkowania telefonów i zdrowia skóry wykazały, że niebieskie światło telefonu, może powodować różne problemy ze skórą, w tym przedwczesne starzenie się.

Telefony komórkowe mają tendencję do nagrzewania się po dłuższym użytkowaniu. Gdy te urządzenia się rozgrzewają, mogą powodować zaburzenie w normalnej produkcji melaniny w skórze, powodując powstawanie ciemnych plam i nierównomiernych odcieni skóry. Ponadto, ponieważ telefony mają na sobie wiele zarazków, zarazki te przenoszą się na naszą twarz przyczyniając się do trądziku – twierdzą autorzy badania.

Czy jest na to jakiś sposób?

Pamiętaj, żeby:

* ograniczyć długość połączeń
* codziennie czyścić swój telefon za pomocą antybakteryjnej ściereczki
* zachować właściwą higienę i często myć ręce

Dodaj komentarz