W Indonezji odkryto najbardziej zaraźliwy szczep koronawirusa

W Indonezji odkryto najbardziej zaraźliwy szczep koronawirusa – donosi The Jakarta Post.

Doniesiono, że szczep D614G koronawirusa, który jest najbardziej rozpowszechniony w Stanach Zjednoczonych, nie był wcześniej spotykany w Indonezji. Co więcej, w sąsiedniej Malezji jego obecność jest notowana od połowy sierpnia. Naukowcy z Instytutu Biologii Molekularnej im. Eikmana ustalili, że szybkość transmisji D614G w warunkach laboratoryjnych jest 10 razy większa niż w przypadku pierwotnego szczepu nowego koronawirusa.

Prezes Instytutu Eikmana powiedział, że w tej chwili nawet 40 proc. pacjentów z koronawirusem jest zarażonych najbardziej zakaźnym szczepem. Jednocześnie zmutowany wirus nadaje się do szczepień większością opracowanych na świecie szczepionek przeciwko zakażeniu koronawirusem.

Wcześniej międzynarodowa grupa naukowców odkryła nową sekcję RNA koronawirusa SARS-CoV-2, którą można zneutralizować za pomocą specyficznych przeciwciał. Naukowcom udało się wyizolować przeciwciało EY6A od pacjenta, który wyzdrowiał z COVID-19. Późniejsze badania wykazały, że EY6A wiąże się z nowym celem na powierzchni SARS-CoV-2, co może być nowym sposobem zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Dodaj komentarz