Ujawniono wpływ pandemii koronawirusa na mężczyzn

Mężczyźni częściej niż kobiety wierzą w teorie spiskowe związane z koronawirusem. Odpowiednie badanie zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym „Politics Gender”.

W badaniu, przeprowadzonym w kwietniu, pod kierunkiem profesora Delaware University (USA) Joana Millera, eksperci przeprowadzili wywiady z trzema tysiącami osób. Organizatorzy badania zapytali respondentów o popularne teorie spiskowe, takie np. ta związana z udziałem miliardera Billa Gatesa w rozprzestrzenianiu się koronawirusa czy wpływ 5G na pandemię. Eksperci rejestrowali odpowiedzi uczestników, ich płeć i przynależność polityczną.

Według ujawnionych danych, płeć jest ważniejsza od poglądów politycznych, jeśli chodzi o stosunek do teorii spiskowych. Mężczyźni, z którymi rozmawiali eksperci, częściej niż kobiety twierdzili, że wierzą w teorie spiskowe. Na przykład wśród zwolenników Partii Demokratycznej Stanów Zjednoczonych 32,45% mężczyzn i 22,27% kobiet poparło teorie spiskowe. Wśród republikanów 48,9 procent mężczyzn i 38,81 procent kobiet stwierdziło, że wierzy w teorie spiskowe dotyczące koronawirusa.

Dodaj komentarz