Tracisz włosy? Oto dlaczego tak się dzieje

Utrata kilku pasm włosów każdego dnia jest normalna. Ale jeśli zaczniesz tracić całe kępki włosów, powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Najczęściej, utrata objętości włosów ma związek z dietą i funkcjami organizmu. Może być wiele przyczyn utraty włosów. Możliwe, że niedawno urodziłaś dziecko lub jesteś w ciąży, a twoje hormony szaleją lub możesz cierpieć na chorobę tarczycy. Infekcje skóry głowy i/lub stres i depresja, również mogą powodować utratę włosów. Inne możliwe przyczyny to wysokie ciśnienie krwi, rak, zapalenie stawów itp.

Przyczyny utraty włosów

Za mało białka w diecie

Czy w twojej diecie brakuje niezbędnych białek? Białka pomagają w tworzeniu włosów. Jeśli twoje posiłki nie będą zawierały wystarczającej ilości białka, istnieje możliwość, że twoje włosy przestaną rosnąć, zmienią kolor i wypadną. Produkty bogate w białko to między innymi nasiona i orzechy, jajka, produkty mleczne, takie jak mleko, ser i jogurt, drób i produkty rybne.

Stres

Jeśli jesteś w sytuacji, która powoduje stres, możesz stracić dużą ilość włosów. Praca, która sprawia, że ​​czujesz lęk, utrata ukochanej osoby lub kłopoty w związku, to tylko niektóre z powodów. Nie jest to jednak sytuacja permanentna i możesz odzyskać utraconą objętość, jeśli odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.

Niezbyt przyjazne produkty do włosów

Być może używałeś(-aś) – lub nadal używasz – toksycznych produktów do swoich włosów. Stosowanie środków do prostowania włosów i ciepła na włosy (suszarka, lokówka, prostownica, karbownica…), także uszkadza ich mieszki, zwiększając ryzyko wypadania włosów.

Za mało żelaza w diecie

Jeśli nie będziesz spożywać pokarmów bogatych w żelazo, takich jak ciemnozielone warzywa liściaste, ciemna czekolada, soja, soczewica, tofu i mięso, możesz zacząć tracić włosy.

Dodaj komentarz