Tłusta dieta może powodować bóle głowy?

Niewłaściwa dieta może prowadzić do zmniejszonej wydajności w pracy, gorszej odporności na stres i może powodować uporczywe bóle głowy.

Zdaniem naukowców, w niektórych przypadkach, można przezwyciężyć migreny nie tylko poprzez leki przeciwbólowe. Wystarczy zmienić dietę. Najważniejszą zasadą jest, aby nauczyć się kontrolować spożycie tłuszczów w organizmie. Eksperci zalecają szczególnie, aby zjadać mniej tłuszczu pochodzącego z mięsa.

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, zawarte w dużych ilościach w rybach morskich, są doskonałym zamiennikiem dla szkodliwych tłuszczów – twierdzą badacze.

Chcąc uzyskać energię z pożywienia, należy spożywać białka i węglowodany „slow”. Przestrzeganie tych prostych zasad może pomóc nam poradzić sobie z bólami głowy w przypadkach, gdy dyskomfort ten nie jest związany ze stresem, zmęczenie oraz wysokim lub niskim ciśnieniem krwi.

Żeby przezwyciężyć migreny, naukowcy sugerują również, aby zrezygnować z napojów alkoholowych i papierosów. Alkohol i nikotyna zakłócają prawidłowe funkcjonowanie systemu nerwowego. Podobny efekt daje glutaminian.

Dodaj komentarz