Testy szczepionek na ludziach w Chinach zakończone sukcesem!

Chińska firma China National Biotec Group (CNBG), która opracowuje szczepionkę na koronawirusa, ogłosiła udane próby testowania szczepionki u ludzi – donosi Interfax.

Należy zauważyć, że dwie przetestowane szczepionki natychmiast wykazały wynik dodatni. Według wstępnych danych, lek Pekin CNBG przyczynił się do bezpiecznego wytwarzania przeciwciał COVID-19 u wszystkich 1120 zdrowych osób.

Odnotowano również udane próby szczepionki w przypadku oddziału firmy Wuhan. CNBG ogłosiło, że otrzymało zgodę na przeprowadzenie ostatniej fazy testu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jakiego rodzaju szczepionki dotyczy, firma nie określiła.

Wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) mówiła o wiodących firmach, które pracują nad stworzeniem szczepionek przeciw koronawirusowi. Jak zauważyła WHO, szczepionka firmy AstraZeneca i amerykańskiej Moderny to jedni z wiodących kandydatów wśród 15 szczepionek na COVID-19. Leki te wkrótce będą mogły przejść do drugiego i trzeciego etapu badań klinicznych. W sumie na świecie testuje się około 200 szczepionek, z czego 15 znajduje się w fazie testów na ludziach.

Dodaj komentarz