Przełomowe odkrycie! TO warzywo to NAJLEPSZY sposób na kaca!

Naukowcy z południowokoreańskiego Narodowego Uniwersytetu Jeju i Instytutu Nauk Medycznych, nazwali szparagi najlepszym lekarstwem na kaca.

Eksperci wyjaśnili, że aminokwasy i pierwiastki mineralne znajdujące się w młodych szparagach zmniejszają stres oksydacyjny, którego doświadczają komórki wątroby w wyniku nadmiernej ekspozycji na alkohol. Jednocześnie dodali, że szparagi mogą jedynie złagodzić kaca, ale nie wyeliminują go całkowicie.

Z kolei, naukowcy z University of Sun Yat-sen (Chiny) nazwali wapno gazowane i sok z cytryny najlepszym lekarstwem na kaca. Należy zauważyć, że napój ten najlepiej stymuluje produkcję enzymów rozkładających aldehyd octowy – toksyczny związek chemiczny, który gromadzi się w organizmie i powoduje ból i nudności.

Specjaliści z University of California w Davis również podzielili się danymi, którzy twierdzą, że koreańska zupa Yak-a-Maine pomaga złagodzić główne objawy kaca. Badanie zostało opublikowane w „ACS”. Należy zauważyć, że zupa z solonej wołowiny, bulionu na bazie sosu sojowego, makaronu, jajek na twardo i cebuli – to idealne połączenie soli, białek, węglowodanów i pierwiastków śladowych, których organizm potrzebuje po spożyciu alkoholu.

Dodaj komentarz