Podstawowe zasady dezynfekcji smartfona

Anton Averin, zastępca dyrektora Instytutu Innowacyjnych Technologii Uniwersytetu Synergy, opowiedział agencji Prime o podstawowych zasadach dezynfekcji smartfona.

Zdaniem eksperta nie powinno się przecierać powierzchni telefonu alkoholem etylowym, np. nadtlenkiem wodoru, ponieważ może on uszkodzić oleofobową powłokę ekranu. Do wycierania smartfona najlepiej nadaje się alkohol izopropylowy.

„Łatwo jest dostać to w postaci chusteczek lub sprayu” – wyjaśnił.

Jednocześnie idealne stężenie alkoholu do czyszczenia smartfona to 70-80 proc.

„Czystszy roztwór wyparowuje szybciej, a aby uzyskać dobry wynik, roztwór środka dezynfekującego musi pozostać na powierzchni przez co najmniej minutę” – twierdzi specjalista.

Do dezynfekcji smartfona nadają się również specjalne pudełka do czyszczenia małych przedmiotów. Pudełka są naświetlane światłem ultrafioletowym i innymi promieniami, które rozkładają DNA mikroorganizmów, ale nie powodują żadnych uszkodzeń na przedmiotach.

Czy czyszczenie powierzchni telefonu jest jeszcze bardziej istotne podczas pandemii koronawirusa? Tak. Eksperci podkreślają, że ​​należy czyścić telefony tak samo jak ręce, czyli regularnie myć lub pokrywać je środkiem dezynfekującym. Warto zauważyć, że flagowe modele wiodących marek, które mają wysoki poziom wodoodporności, można nawet myć pod bieżącą wodą.

Dodaj komentarz