Pięć napojów, które pomogą ci schudnąć!

Istnieją różne napoje, które pomagają w spalaniu tłuszczu, a w dodatku są pyszne. Jeśli chcesz schudnąć w szybki i łatwy sposób, poznaj tylko kilka sposobów na to, jak możesz tego dokonać!

Oto pięć napojów, które pomogą ci zrzucić zbędne kilogramy!

Detox–soki

Detox-soki są na pewno najbardziej wiarygodnymi sojusznikami w walce z dodatkowymi kilogramami – można łatwo zrobić je w kuchni, albo w całości z owoców lub warzyw lub przez połączenie tych dwóch. Owoce cytrusowe znane są z potężnych możliwości detoksykacyjnych, więc jeśli szukasz żywności, która pomoże ci usunąć wszystkie toksyny, które zostały zebrane w twoim organizmie w ciągu miesięcy, należy oczywiście uwzględnić je w swoim soku-detox. Pokarmy bogate w błonnik, takie jak: imbir, marchew i jabłka, są zalecane dla tych soków, ponieważ wspierają prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, nie wspominając o bogactwie antyoksydantów. Soki te mają podwójne korzyści – pomagają organizmowi pozbyć się toksyn, chemikaliów i wszystkich niebezpiecznych substancji, które nagromadziły się wewnątrz jelit, a także schudnąć w najszybszy i najbardziej naturalny sposób.

Soki warzywne

Soki roślinne również powodują zmniejszenie masy ciała, a najbardziej odpowiednim rodzajem warzyw, są te kapustne. Nieważne czy robi się sok tylko z nich lub wykorzystuje w połączeniu z innymi warzywami (kapusta, brokuły i kalafior) – będzie to najbardziej efektywna broń do walki  z tłuszczem. Inną zauważalną korzyścią z soków roślinnych jest to, że oprócz zwalczania wolnych rodników i utrzymania zdrowia, będą one również równoważyć poziom hormonów w organizmie. Warzywa kapustne są bardzo bogate w naturalne składniki odżywcze, które są idealne do zmniejszenia ogólnej ilości tłuszczu, w celu zmniejszenia stanu zapalnego i kontrolowania poziomu cukru we krwi, na zrównoważenie poziomu hormonów, zwiększenie metabolizmu, jak również zapewnienie ogólnej detoksykacji.

Zielona herbata

Zielona herbata była pita przez setki lat ze względu na liczne korzyści, a utrata masy ciała jest tylko jedną z nich. Napój ten może służyć jako wspaniały dodatek do diety. Nawet jeżeli nie masz czasu, to wystarczy pić tylko jedną filiżankę herbaty dziennie, by dostarczyć wszystkich potrzebnych przeciwutleniaczy. Zielona herbata pomaga spalić tłuszcz w szybszym tempie, poprzez zwiększenie metabolizmu. Herbaty te są idealne do spalania większej ilości kalorii, jak również zwiększenia ogólnego poziomu energii i tłumienia apetytu. Zielona herbata jest bardzo popularna wśród Japończyków, a mówi się, że pomaga również zredukować stres i zrelaksować się.

Sok owocowy – żurawina i gruszka

Soki owocowe są pyszne, łatwe do przygotowania i bardzo bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały – poza tym, istnieją setki różnych owoców. Można wybrać na przykład gruszkę i żurawinę, które nie tylko są pyszne, ale również najbardziej efektywne oraz zawierają duże ilości witaminy C. Sok żurawinowy i gruszkowy pomoże nie tylko schudnąć poprzez zwiększenie metabolizmu, ale również zwiększy ogólny poziom energii i dostarczy ciału wszystkich niezbędnych witamin. Wiadomo, że żurawina jest niezbędna do zapobiegania różnym infekcjom pęcherza, takim jak zakażenie bakteriami E-coli. Gruszki dodają magnezu, potasu oraz fosforu do soku owocowego i są istotne dla zdrowego stylu życia, nie wspominając, że są bardzo bogate w witaminę C i wapno, które jest ważne do utrzymania zdrowych i silnych kości.

Czarna kawa

Spożywana z umiarem czarna kawa może mieć mnóstwo korzyści dla zdrowia – nie tylko zawiera antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki i ograniczają ryzyko dla niektórych rodzajów raka. Może również zmniejszyć ryzyko cukrzycy, a także chorób serca. Kofeina jest idealna do pobudzenia metabolizmu i zwiększenia liczby spalonych kalorii. Trzeba jednak uważać, bo jeśli chcemy schudnąć, będziemy musieli się obyć bez mleka i cukru!

Podsumowując, jest to Top 5 najbardziej efektywnych płynów, które należy zamieścić w swojej diecie, jeśli chce się szybko i naturalnie schudnąć, bez uciekania się do tabletek czy suplementów.

Dodaj komentarz