Picie wody pomaga w walce z zaburzeniami erekcji

Na zaburzenia erekcji może mieć wpływ wiele różnych czynników, w tym poziom nawodnienia. Odwodnienie może zmniejszyć objętość krwi i wpłynąć na nastrój, więc można stwierdzić, że woda pitna rzeczywiście może pomóc w utrzymaniu erekcji.

Zaburzenie erekcji występuje wtedy, gdy mężczyzna ma trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji. Szacuje się, że 30 milionów mężczyzn w pewnym momencie swojego życia, doświadcza problemów z erekcją. Na zaburzenia erekcji może mieć wpływ szereg różnych czynników.

Czy odwodnienie może mieć wpływ na zaburzenia erekcji?

Możliwe jest, że poziom nawodnienia wpływa na czasowe zaburzenia erekcji. Brak wystarczającej wody w organizmie, może wpływać na człowieka fizjologicznie i psychicznie. Aby mężczyzna mógł osiągnąć i utrzymać erekcję, potrzeba kilku elementów.

Proces ten obejmuje:

  • podniecenie seksualne lub wiadomości wysyłane do mózgu, które stymulują przepływ krwi do prącia
  • zwiększony przepływ krwi w dwóch komorach w penisie, zwanych ciałem jamistym, który prowadzi do wzwodu penisa
  • kiedy mężczyzna osiąga wytrysk, krew opuszcza komory a erekcja mija

Kiedy mężczyzna jest odwodniony, nie ma w swoim ciele tak dużej objętości krwi, jak wtedy, gdy jest odpowiednio nawodniony. Dlatego jego naczynia krwionośne ulegają zwężeniu, ponieważ nie ma wystarczającej ilości krwi, aby utrzymać je w napięciu. Utrudnia to przepływ krwi do wszystkich części ciała, w tym do penisa.

Jak dotąd, niewiele badań skupiło się na tym, czy odwodnienie bezpośrednio powoduje zaburzenia erekcji, więc potrzebne są dalsze eksperymenty. Naukowcy ustalili już, że kiedy organizm jest odwodniony, uwalnia większe ilości enzymu angiotensyny I, co prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych. Obecność angiotensyny II, którą organizm wytwarza z angiotensyny I, wiązała się z dysfunkcją seksualną w badaniach na zwierzętach. Obecnie prowadzone są dalsze badania nad tym, jak wpływa ona na ludzi.

Dodaj komentarz