Pfizer zgłasza problemy z produkcją szczepionki na COVID-19

Firma Pfizer ogłosiła, że ma problemy z produkcją szczepionki na COVID-19 – pisze Fox News.

Przedstawiciel firmy powiedział, że korporacja zamierza wypuścić tylko połowę planowanych dawek szczepionki ze względu na fakt, że rozszerzenie łańcucha dostaw surowców do szczepionki trwa dłużej niż oczekiwano.

„Należy również podkreślić, że wyniki badań klinicznych uzyskano później niż pierwotnie planowano” – powiedział rzecznik firmy.

Pfizer i jego niemiecki partner BioNTech SE, mieli wyprodukować sto milionów szczepionek do końca roku. Jednak teraz liczba planowanych dawek spadła o połowę – do 50 milionów.

Firma pozyskuje surowce od dostawców w USA i Europie, a rozszerzenie produkcji komponentów szczepionek w zeszłym miesiącu okazało się dla niej wyzwaniem. Wtedy Pfizer czekał na wyniki testów. Jednocześnie nie określono, jakich składników brakuje do produkcji szczepionki.

Wcześniej Wielka Brytania zatwierdziła szczepionkę na koronawirusa wyprodukowaną wspólnie przez amerykańską firmę Pfizer i niemiecką firmę BioNTech. Szczepionka będzie dostępna w całej Wielkiej Brytanii od przyszłego tygodnia. Szczepionka Pfizer – BioNTech została zatwierdzona przez Medicines and Healthcare Authority (MHRA).

Dodaj komentarz