Opracowano spray do nosa dla wszystkich głównych szczepów COVID-19

Estońscy naukowcy stworzyli spray do nosa, który chroni przed wszystkimi głównymi szczepami COVID-19 – oryginalną odmianą Wuhan, odmianą Delta pochodzenia indyjskiego, a także odmianami brytyjskimi, południowoafrykańskimi i brazylijskimi.

„Do tej pory badania laboratoryjne potwierdziły, że opracowany spray do nosa chroni równie dobrze przed wszystkimi szczepami koronawirusa” – powiedział dyrektor naukowy firmy inżynierii genetycznej Icosagen, Mart Charter Jr.

Zespół badawczy stale monitoruje zmiany w wirusie i testuje spray BioBlock pod kątem jego zdolności do neutralizacji tych szczepów, które nie są jeszcze rozpowszechnione. Technologia produktu została już opatentowana. Spray do nosa BioBlock jest produkowany i sprzedawany przez Chemi-Pharm.

Wcześniej informowano, że australijscy naukowcy pracują nad szczepionką w sprayu przeciwko koronawirusowi. Rozpoczęli nawet już pierwszą fazę badań klinicznych leku. To lek stworzony przy użyciu DNA SARS-CoV2: jest rozwijany przez australijską firmę Technovalia we współpracy z partnerami z BioNet.

Dodaj komentarz