Onkolodzy odkryli nieoczekiwany objaw raka

Zespół światowych onkologów odkrył nieoczekiwany objaw raka. Chodzi o ludzkie dłonie. Badacze wykazali, że u osób z nowotworami, bardzo często pojawiają się zmiany w obrębie tego narządu.

Onkolodzy stwierdzili, że blizny, guzy i swędzenie na dłoniach, mogą być oznakami śmiertelnej choroby. Wyjaśnili, że 90 procent przypadków blizn na dłoniach jest związanych z wewnętrznymi nowotworami złośliwymi. Należy zauważyć, że takie objawy mogą być związane z rakiem żołądka lub płuc, a także czasami wskazują na złośliwe nowotwory w obrębie głowy lub w drogach moczowych. Eksperci ostrzegają, że jeśli pojawią się jakiekolwiek nietypowe zmiany w dłoniach, należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Wcześniej naukowcy ze Stanów Zjednoczonych przeprowadzili badanie, które ujawniło, że nadmierna potliwość, może sygnalizować rozwój choroby onkologicznej. Zdaniem ekspertów, pocenie się może być oznaką wielu nowotworów. Mowa tu w szczególności o chłoniaku, białaczce, raku kości i wątroby, a także międzybłoniaku. Eksperci twierdzą, że objaw ten nasila się najczęściej w nocy.

Dodaj komentarz