Odkryto sposób na uniknięcie poważnych problemów z sercem

Naukowcy z Pennsylvania State University odkryli sposób na uniknięcie problemów z układem sercowo-naczyniowym. Wystarczy przejść na dietę roślinną.

Pokarm ze zwierząt zawiera dużą ilość aminokwasów zawierających siarkę, co zwiększa prawdopodobieństwo chorób przewlekłych. Dieta roślinna to samo zdrowie i bogactwo wielu niezbędnych dla naszego organizmu składników.

W badaniu wzięło udział ponad 11 tysięcy osób, których poziomy określonych biomarkerów we krwi określono po 10-16 godzinach głodu. Te biomarkery obejmują cholesterol, trójglicerydy, glukozę i insulinę. Na podstawie wykrytych poziomów opracowano tabelę podsumowującą ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

Zgodnie z wynikami, średnie zużycie kwasów zawierających siarkę wśród ochotników było prawie 2,5 razy wyższe niż dzienne zapotrzebowanie. Jednocześnie diety o zmniejszonej zawartości aminokwasów zawierających siarkę (metioniny i cysteiny), które występują w dużych ilościach w mięsie i produktach mlecznych, zmniejszały niebezpieczne poziomy biomarkerów.

Przeciwnie, częste stosowanie produktów pochodzenia zwierzęcego, przyczyniło się do wysokiego ryzyka kardiometabolicznego, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak płeć, wiek i obecność nadciśnienia.

Ludzie, którzy jedzą dużo pokarmów roślinnych, takich jak owoce i warzywa, spożywają mniej aminokwasów zawierających siarkę, dzięki czemu są zdrowsi.

Dodaj komentarz