Odkryto sekret niskiej śmiertelności z powodu koronawirusa w Niemczech

Epidemiolog, profesor z Charite University Medical Complex i Harvard University, Tobias Kurt, wymienił czynniki, które przyczyniły się do niskiej śmiertelności z powodu COVID-19 w Niemczech.

Jego zdaniem tajemnicą niskiej śmiertelności jest to, że władze tego kraju w porę przygotowały i wzmocniły system opieki zdrowotnej. Kurt twierdzi również, że Niemcy natychmiast zmniejszyły rozprzestrzenianie się koronawirusa, zapobiegając w ten sposób masowej infekcji wśród osób starszych.

Ponadto ekspert zauważa, że ​​niska śmiertelność wynika z faktu, że w Niemczech rzadziej niż w innych krajach, kilka pokoleń żyje pod tym samym dachem.

„W krajach Europy Południowej osoby starsze są bardziej zintegrowane, często mieszkają w tym samym domu z innymi członkami rodziny” – wyjaśnia. 

„Dlatego, jeśli co najmniej jeden członek rodziny zostanie zarażony, wzrasta ryzyko przeniesienia wirusa na inne osoby, a osoby starsze są narażone na większe ryzyko śmierci” – dodaje.

Według Euronews, Niemcy odnotowały 108 zgonów z powodu wirusa COVID-19 w przeliczeniu na milion osób – jest to jeden z najniższych wskaźników w Europie i na świecie. 

W Belgii śmiertelność wynosi 843, we Francji – 458, w ​​Wielkiej Brytanii – 648, we Włoszech – 576, w Szwecji – 536.

Dodaj komentarz