Odkryto rzadkie objawy koronawirusa. Zwróć uwagę na…

Business Insider ujawnił najczęstsze i najrzadsze objawy choroby koronawirusowej. Informacje medialne opierają się na danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i czasopismach naukowych.

Złe samopoczucie, dreszcze i bóle mięśni, nazywane są rzadkimi objawami COVID-19. Według raportu WHO, około 11 procent pacjentów zgłosiło obecność dreszczy a 14 procent skarżyło się na ból mięśni. Według publikacji, niepokój jest bardziej prawdopodobną oznaką normalnej reakcji organizmu na pandemię koronawirusa.

Dziennikarze obalili również popularne przekonanie, że katar może być jednym z objawów infekcji. Według WHO, tylko pięć procent pacjentów z zakażeniem koronawirusem doświadczyło problemów z zatkaniem nosa lub skarżyło się na katar.

Według lekarzy, w większości przypadków katar wskazuje na pojawienie się innej choroby, na przykład alergii. Ból gardła również jest oznaką grypy lub przeziębienia.

Business Insider zauważył, że najczęstszymi objawami COVID-19, były: gwałtowny wzrost temperatury, suchy kaszel i duszność.

Dodaj komentarz