Odkryto nowy sposób na walkę z depresją

Zdaniem wielu naukowców, depresja jest chorobą ogólnoustrojową, która ma wpływ na wiele narządów i układów w naszym organizmie. Badacze odkryli, że to zaburzenie psychiczne znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka i choroby sercowo-naczyniowe.

Depresja skraca również oczekiwaną długość życia. Prawdopodobnie dzieje się tak nie tylko z powodu chorób, do których prowadzi, ale także dlatego, że wiele osób cierpiących na tę przypadłość, popełnia samobójstwo.

Z pomocą przychodzi tu nowoczesne urządzenie medyczne o nazwie Flow, które wykorzystuje przezczaszkową stymulację prądem stałym. Flow wykorzystuje metodę niefarmakologicznej stymulacji lewej półkuli mózgu, żeby przywrócić równowagę aktywności płatów czołowych. Skuteczność metody została już potwierdzona podczas badań i co kluczowe – nie wykazano żadnych skutków ubocznych jest stosowania.

Jak to działa?

Urządzenie zakładane jest na głowę a sterowanie dokonuje się przy pomocy smartfona. Ponadto, aplikacja Flow wspomaga ogólne zarządzanie chorobą.

Jak pokazują statystyki, na całym świecie żyje ponad 350 milionów ludzi z depresją.

Dodaj komentarz