Odkryto nowy sposób identyfikowania koronawirusa

Brytyjscy naukowcy z Anglia Ruskin University (ARU) odkryli zupełnie nowy sposób na identyfikację koronawirusa. Zdaniem ekspertów, zapalenie oczu, swędzenie i światłowstręt, mogą wskazywać na zakażenie COVID-19. Wyniki badania zostały opublikowane przez „British Medical Journal”.

Swędzenie, stan zapalny i nietolerancja światła są częste w innych stanach, takich jak zapalenie spojówek. Jednak eksperci doszli do wniosku, że dyskomfort w oczach, może pojawić się na początkowym etapie zakażenia koronawirusem.

Trzy najczęstsze objawy ze strony oczu, których doświadczali uczestnicy, to światłowstręt (18 procent), ból oka (16 procent) i swędzenie oczu (17 procent). 81 procent osób zgłosiło, że wystąpiły u nich objawy oczne w ciągu dwóch tygodni od wystąpienia innych objawów COVID-19. U 80 procent objawy utrzymywały się krócej niż dwa tygodnie.

Należy zauważyć, że światłowstręt może powstać nie tylko pod wpływem silnego światła słonecznego, ale także pod wpływem światła pochodzącego z ekranu telefonu komórkowego, komputera czy ognia w kominku. Naukowcy odkryli, że dyskomfort w oczach spowodowany koronawirusem pojawia się również u osób niewidomych. Powodem jest to, że w siatkówce znajdują się wrażliwe na światło komórki, które reagują na światło, powodując uczucie pieczenia lub mrowienia.

Dodaj komentarz