Odkryto nowe sposoby zapobiegania infekcji koronawirusem

Czołowi eksperci z amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom poinformowali, że koronawirus SARS-CoV-2 może rozprzestrzeniać się na ponad dwa metry w słabo wentylowanych obszarach. Eksperci zalecają również noszenie masek na zewnątrz podczas udziału w wydarzeniach publicznych. Nowe sposoby zapobiegania infekcjom zostały ogłoszone w komunikacie prasowym na stronie internetowej Phys.org.

Przedstawiciele działu twierdzą, że wirus może być przenoszony na odległość nie większą niż dwa metry przez kaszel i kichanie. Jednocześnie dwa metry uznano za bezpieczną odległość, w jakiej mogą przebywać osoby nie noszące masek. Jednak pojawiły się dowody na to, że małe kropelki wydychane przez zakażonych mogą rozprzestrzeniać się na szerszym obszarze.

Ostatnie badania wykazały, że osoby z COVID-19 mogą przenosić koronawirusa na odległość ponad dwóch metrów, nawet po opuszczeniu obiektu. W takich przypadkach rozprzestrzenianie się miało miejsce w słabo wentylowanych i zamkniętych pomieszczeniach.

Zdaniem ekspertów, ludzie mogą chronić siebie i osoby wokół siebie, jeśli zachowają co najmniej dwa metry od innych, będą nosili maskę, myli ręce, czyścili powierzchnie, z którymi się stykają, a w przypadku choroby pozostaną w domu.

Dodaj komentarz