Od utraty wagi po zdrową skórę: dlaczego warto pić płynny chlorofil?

Płynny chlorofil jest obecnie najmodniejszym suplementem dostępnym na rynku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są zalety picia wody chlorofilowej.

Chlorofil odgrywa ważną rolę w tworzeniu zielonych i zdrowych roślin. Soczysty, zielony kolor roślin to właśnie zasługa zawartego w nich chlorofilu. Zawiera również witaminy, przeciwutleniacze i zapewnia właściwości terapeutyczne, które mogą korzystnie wpływać na cały nasz organizm. Możesz otrzymać chlorofil z roślin lub w postaci suplementów. Suplementy chlorofilowe to w rzeczywistości chlorofilina, która zawiera miedź zamiast magnezu.

Chlorofil znajdziemy m.in. w zielonych warzywach – szczególnie bogatym źródłem chlorofilu są zielone liście i algi. Idealnym sposobem na przemycenie do swojej diety dużej ilości zieleniny, są zielone koktajle oraz świeżo wyciskane soki.

Oto niektóre zalety wody chlorofilowej.

Wzmacnia płytki krwi

Chlorofil pomaga naprawić nasze czerwone płytki krwi oraz wyprodukować nowe.

Działa antynowotworowo

Woda chlorofilowa jest substancją działającą przeciwrakowo, przeciwgrzybicznie oraz antybakteryjnie.

Detoksykuje ciało

Szklanka wody z kilkoma kroplami chlorofilowej, może odtruć organizm i uwolnić go od wszelkich toksycznych metali lub chemikaliów.

Oczyszcza skórę i włosy

Oczyszczając organizm, woda chlorofilowa, bogata w przeciwutleniacze i kilka podstawowych mikroelementów, może pomóc przywrócić blask naszej skórze.

Utrata masy ciała

Według tego samego raportu, spożywanie chlorofilu powodowało większą utratę wagi w ciągu 12 tygodni.

Naturalny dezodorant

Jeśli spociłeś się lub nie masz dezodorantu, możesz użyć wody chlorofilowej, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Najnowsze badania na ludziach z trimetyloaminurią (zespół odoru rybnego) wykazały, że chlorofilina znacząco zmniejszała ilość trimetyloamin.

Dodaj komentarz