Od utraty wagi, do dłuższego życia: jakie są największe korzyści diety roślinnej?

Naukowcy z włoskiego Instytutu Neuromed odkryli, że ludzie, którzy są na diecie śródziemnomorskiej, znacznie rzadziej umierają z jakiejkolwiek przyczyny niż ich rówieśnicy.

Dieta śródziemnomorska lub roślinna, wydaje się być bardzo korzystna dla naszego dobrego samopoczucia. Spożywanie większej ilości warzyw, owoców i zdrowych tłuszczów, a także mniej przetworzonych węglowodanów, nie tylko przyczynia się do zmniejszenia ilości kilogramów i zmniejsza objawy depresyjne, ale także może prowadzić do dłuższego życia.

Naukowcy z włoskiego Instytutu Neuromed, w badaniu, odkryli, że ludzie, którzy spożywali dietę śródziemnomorską, która oprócz świeżych owoców i warzyw oraz wyeliminowaniu niezdrowych tłuszczów, obejmuje również orzechy, ryby oraz produkty pełnoziarniste, znacznie rzadziej umierali z jakiejkolwiek przyczyny niż ich rówieśnicy.

W ramach badania naukowcy obserwowali dietę 5200 osób w wieku powyżej 65 lat, aby zobaczyć, jak ściśle przestrzegali diety śródziemnomorskiej. Każdy uczestnik uzyskał wynik od 0 do 9 i był obserwowany przez osiem lat, podczas których naukowcy monitorowali zgony i ich przyczyny.

Badanie wykazało, że ludzie, którzy trzymali się diety najbardziej zbliżonej do diety śródziemnomorskiej, znacznie rzadziej umierali niż ich rówieśnicy.

Dodaj komentarz