Nieszkodliwa dolegliwość okazała się symptomem raka

Niemiecki dermatolog Yael Adler powiedział, że ​​nieszkodliwe zmiany w skórze mogą być oznaką groźnych chorób, w tym raka.

Specjalista wyjaśnił, że różne objawy skórne mogą wskazywać na obecność poważnych dolegliwości. Przykładowo, zaczerwienienie i podrażnienie mogą być wynikiem chorób narządów wewnętrznych. Egzema może wskazywać na problemy żołądkowe lub jelitowe.

„Jest to objaw ostrzegawczy, który może wskazywać na zaburzenia metaboliczne, takie jak cukrzyca czy rak” – powiedział Adler.

Lekarz powiedział również, że należy uważać na swędzenie, zwłaszcza, gdy zjawisko to pojawia się bez wyraźnego powodu. Jednocześnie w przypadku jakichkolwiek zmian lekarz zalecił bezwzględny kontakt z lekarzem.

Wcześniej brytyjscy onkolodzy z Melanoma UK stwierdzili, że głównym objawem raka skóry jest pojawienie się nowych znamion lub zewnętrzna zmiana w już istniejących. Lekarze zidentyfikowali również pięć kryteriów zmiany pieprzyka, dzięki którym można rozpoznać złośliwy guz. Po pierwsze – zmienia się kształt pieprzyka, pojawia się asymetria i nierówne krawędzie. Ponadto, formacja na skórze zmienia kolor.

Dodaj komentarz