Nie możesz zasnąć? Te 4 proste rzeczy ci w tym pomogą

Jak pokazują statystyki, wielu z nas ma problemy z zaśnięciem. Najczęstszym powodem jest tu stres, który towarzyszy nam każdego dnia. Niewyspanie sprawia, że stajemy się senni, zmęczeni i rozdrażnieni. Ale, stres nie jest jedynym powodem bezsenności. Inną przyczyną może być nieregularne chodzenie spać, które może prowadzić do przewlekłej bezsenności.

Jeśli od czasu do czasu nie możesz zasnąć i nie wiesz, co zrobić, aby to zmienić, oto 4 wskazówki, których należy przestrzegać.

Zacznij prowadzić pamiętnik

Weź do ręki notes i zacznij spisywać w nim swoje zmartwienia, kłopoty i problemy. Jest to dobry sposób, aby przestać o nich myśleć. Po zapisaniu ich, pomyśl o najszczęśliwszych chwilach w swoim życiu. Zapisz je. Teraz napisz 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczny w swoim życiu. Myślenie i pisanie o szczęśliwych rzeczach może pomóc zasnąć szybciej, lepiej spać i obudzić się bardziej szczęśliwym w godzinach porannych. Jeśli pisanie dziennika nie jest dla ciebie, weź kartkę i zacznij pisać jakieś szczęśliwe i ciekawe krótkie historie. Niektórzy ludzie twierdzą, że pomaga im to walczyć z bezsennością. Prowadzenie pamiętnika ma wiele wspaniałych korzyści. Może pomóc zmniejszyć poziom stresu, pozbyć się negatywnych myśli, znaleźć lepsze rozwiązanie problemu, a nawet – zobaczyć bardziej pozytywne rzeczy w swoim życiu.

Medytacja

Medytacja jest w dzisiejszych czasach bardzo popularna. Jest to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie ze stresem, lękiem i depresją. Medytacja jest także wykorzystywana do zapobiegania i zwalczania zaburzeń snu. Pomaga uspokoić umysł i ciało. Z pewnością pomoże ci zasnąć i przespać całą noc.

Czytanie książki

Czytanie w łóżku jest popularnym i skutecznym sposobem, aby szybciej zasnąć. 20 minut czytania sprawi, że staniesz się senny i zaśniesz, nawet tego nie zauważając. Jeśli jesteś miłośnikiem książek, unikaj czytania ciekawych i ulubionych pozycji, bo może to się skończyć tym, że będziesz czytać przez całą noc. Niektórym w walce ze stresem i bezsennością pomaga uczenie się na pamięć poezji.

Pobaw się ze swoim zwierzakiem

Kiedy nie możesz zasnąć, pobaw się ze swoim kotem lub psem. W ciągu dnia zazwyczaj nie mamy czasu, aby zająć się swoim pupilem, ale w godzinach wieczornych, kiedy nie możemy zasnąć, warto wykorzystać wolny czas. Zabawa z ukochanym zwierzakiem pomaga się zrelaksować, pozbyć się negatywnych myśli, zwalczyć stres i lepiej spać.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, jest unikanie drzemki pod koniec dnia, oglądania telewizji, sprawdzania e-maili oraz wchodzenia na portale społecznościowe. Ponadto, należy unikać wszelkich konfliktów z członkami rodziny. Jeśli to możliwe, należy również wyłączyć w godzinach wieczornych telefon, lub zrobić to przed snem.

Dodaj komentarz