Naukowcy opowiedzieli o licznych problemach zdrowotnych związanych z koronawirusem

Naukowcy wymienili wiele problemów zdrowotnych związanych z koronawirusem, które mogą wpływać na pacjentów przez wiele lat.

Oprócz problemów z oddychaniem, koronawirus atakuje wiele układów narządów, w niektórych przypadkach powodując katastrofalne uszkodzenia.

„Myśleliśmy, że to tylko wirus oddechowy. Okazało się jednak, że wpływa on również na trzustkę, serce, wątrobę, mózg, nerki i inne narządy” – powiedział dr Eric Topol, kardiolog i dyrektor Scripps Research Institute w Stanach Zjednoczonych.

Naukowcy zauważają, że koronawirus może prowadzić do naruszenia krzepnięcia krwi, co może się przyczynić do udarów mózgu, ciężkiego stanu zapalnego, który wpływa na wiele układów narządów. Wirus może również powodować powikłania neurologiczne, od bólów głowy, zawrotów głowy i utraty smaku lub zapachu po drgawki i splątanie.

Wcześniej amerykański specjalista chorób zakaźnych, główny ekspert zespołu COVID-19, dr Anthony Fauci, stwierdził, że objawy koronawirusa są niespotykane. Zauważył, że nigdy nie spotkał się z tym, żeby od 20 do 40 procent zainfekowanych nie miało żadnych objawów. Według niego jest to tylko jedna z zagadkowych obserwacji związanych z koronawirusem.

Dodaj komentarz