Naukowcy odkryli nowy sposób na przedłużenie życia

Zastosowanie probiotyków w połączeniu z suplementami roślinnymi, może zwiększyć oczekiwaną długość życia – stwierdzili naukowcy z Uniwersytetu McGill.

Specjaliści w dziedzinie bioinżynierii, przeprowadzili eksperymenty na muszkach owocówkach. Karmiono je symbiotycznie (kombinacja probiotyku i polifenolu) oraz przy pomocy trifalu (suplement roślinny).

Za pomocą tych substancji, naukowcom udało się przedłużyć życie muchom nawet do 66 dni. To o 26 dni dłużej niż u owadów, w których ciele nie znajdowały się symbiotyki i trifal. Ponadto, badacze byli w stanie zmniejszyć negatywne skutki starzenia się.

Naukowcy wiążą pozytywny efekt eksperymentu ze stanem bakterii w przewodzie pokarmowym.

Probiotyki znacząco zmieniają strukturę mikrobiotów, nie tylko w składzie, ale także w metabolizmie żywności, którą jemy  – wyjaśnia profesor Satia Prakash, która kierował badaniem.

U muszek owocówek i ssaków, reakcje biochemiczne pokrywają się z dokładnością 70%. Zdaniem ekspertów, podobny efekt można uzyskać u ludzi.

Nie będzie to miało tak imponującego wpływu na ludzi, ale wyniki, które uzyskaliśmy sugerują, że dieta, która zawiera trifal wraz z tymi probiotykami, może się przyczynić do długiego i zdrowego życia – podsumowuje naukowiec.

Dodaj komentarz