Nadmierne korzystanie ze smartfonów i komputerów, może powodować…

Nadmierne korzystanie ze smartfonów i komputerów, może powodować przepracowanie mózgu, prowadząc do rozwoju starczości i depresji

Według Ayumi Okumury, dyrektora kliniki pamięci Okumura, w ostatnich latach wzrosła liczba osób, u których zdiagnozowano zaburzenia pamięci. Najczęściej ten problem diagnozowano u pacjentów w wieku od 30 do 60 lat.

Lekarz wyjaśnił ten trend faktem, że w ostatnich latach ludzie zaczęli aktywniej korzystać z telefonów i komputerów, co negatywnie wpływa na mózg, przeciążając go zbyt dużą ilością informacji.

Neurochirurg i profesor z Uniwersytetu Waseda, Yoshikuni Edagawa, zauważył, że kora przedczołowa płata czołowego jest odpowiedzialna za organizowanie informacji w mózgu. Odpowiada również za myślenie, podejmowanie decyzji, pamięć i kontrolę emocji. Dlatego, gdy ilość informacji staje się zbyt duża, działanie tych funkcji może zostać zakłócone.

Naukowcy odradzają używanie smartfonów podczas pracy na komputerze lub oglądania telewizji. Warto również więcej spać, ponieważ podczas snu mózg odpoczywa i wraca do zdrowia. Ponadto eksperci zalecają nieużywanie telefonów podczas jedzenia.

Dodaj komentarz