Na czym polega procedura z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) – procedura stosowana od lat w leczeniu urazów sportowych, to uwielbiany przez kobiety sposób na poprawę wyglądu twarzy – niwelowanie zmarszczek, blizn, uszkodzeń słonecznych, a nawet cieni pod oczami.

Leczenie za pomocą osocza bogatopłytkowego zyskuje na popularności z tych samych powodów, dla których wybrali je sportowcy: ze względu na jego organiczną naturę i działanie. Pacjent korzysta z osocza pobranego z własnej krwi, zamiast z chemikaliów wstrzykniętych do organizmu. Możliwość efektów ubocznych praktycznie nie istnieje, ponieważ organizm nie jest w stanie odrzucić własnej krwi.

Ten zabieg zyskał popularność jako PRP (Platelet Rich Plasma) lub Facelet-Plasma Facelift, głównie dzięki jednej celebrytce – amerykańskiej gwiazdce Kim Kardashian, która wypróbowała procedurę i poleca ją wszystkim paniom, którym zależy na odmłodzeniu skóry twarzy.

Dowody naukowe

Witryna National Institutes of Health przytacza kilka artykułów z recenzowanych czasopism medycznych na temat badań nad procedurą PRP. Jedno z takich badań, które trwało trzy miesiące, opublikował „Journal of Drugs in Dermatology”. Dwudziestu trzem pacjentkom raz w miesiącu wstrzykiwano osocze. Mieszaninę osocza i środka aktywującego, wstrzykiwano do standardowych punktów – na twarz i szyję.

Uczestniczki badania zostały sfotografowane zarówno przed, jak i po zabiegach za pomocą medycznych urządzeń obrazujących, dermatoskopu i aparatu cyfrowego. Miesiąc po ostatecznym leczeniu, pacjentki udały się do gabinetu w celu ostatecznej oceny. Na podstawie uzyskanych wyników stwierdzono, że efekty są zadowalające, leczenie jest skuteczne, a pacjentki nie doświadczyły żadnych trwałych skutków ubocznych.

Medycyna regeneracyjna: dlaczego zastosowanie osocza nie daje efektów ubocznych?

Osocze dosłownie stymuluje wzrost nowych komórek w ciele pacjenta, niezależnie od tego, gdzie jest wstrzykiwane. Pomaga ciału wyleczyć się w naturalny sposób, bez użycia chemikaliów i jakichkolwiek obcych substancji. Możliwość wystąpienia reakcji alergicznej lub infekcji jest prawie zerowa, ponieważ osocze pochodzi z własnego ciała pacjenta.

Dla kogo?

Dla mężczyzn i kobiet szukających niechirurgicznego odświeżenia cery. Innowacyjne leczenie daje niewiarygodne rezultaty. Ta nowa technologia odnawiania skóry twarzy daje zadowalający efekt, zapewniając pacjentom bardziej napiętą, świeżą i młodzieńczą skórę oraz lepsze ukrwienie skóry twarzy.

Czy istnieją jakieś przeciwskazania?

Z zabiegu PRP nie powinny korzystać osoby, które chorują na choroby krwi, nowotwory, kobiety w ciąży i w okresie laktacji a także osoby, które leczą się niektórymi rodzajami antykoagulantów.

Dodaj komentarz