Mieszkańcy dużych miast częściej cierpią na choroby…

Mieszkańcy dużych miast częściej cierpią na choroby skórne. Wniosek ten wyciągnęli naukowcy z kilku laboratoriów naukowych w Korei Południowej. Wyniki ich badań zostały opublikowane w czasopiśmie „Science Advances”.

Jak wykazali uczeni, mieszkańcy dużych miast cierpią na choroby skóry częściej niż mieszkańcy wsi. Naukowcy zakładali, że przyczyną może być zanieczyszczenie powietrza. Jednocześnie mechanizm, który powoduje choroby skóry, na przykład zapalenie skóry, nie został w pełni zrozumiany.

Eksperci postanowili przeanalizować życie mikroorganizmów żyjących na ludzkiej skórze. Aby to zrobić, pobrali próbki skóry od 231 kobiet z pięciu chińskich miast. Trzy miasta są uważane za duże, pozostałe dwa to mega-miasta.

W toku badań stwierdzono, że mikroorganizmy w skórze kobiet żyjących w megamiastach, są mniej zróżnicowane niż te u kobiet, które żyją tylko w dużych miastach. Naukowcy doszli do wniosku, że duża różnorodność mikroorganizmów i ich duża liczba w ludzkiej skórze, może chronić skórę przed niektórymi chorobami.

Dodaj komentarz