Korzyści zdrowotne zimnej pogody

Zdecydowana większość z nas nie lubi jesieni i zimy. Istnieją jednak pewne zaskakujące korzyści zdrowotne, które pojawiają się wraz ze spadkiem temperatury. Jakie?

Ludzie często kojarzą chłód z chorobami i obniżonym samopoczuciem. Ale są też zaskakujące korzyści zdrowotne, które mają miejsce wraz ze spadkiem temperatury.

Wzmocnienie mózgu

Badania wykazały, że ludzie myślą lepiej, gdy jest zimno. Gdy temperatura w pomieszczeniu jest niższa, ludzie wykonują zadania sprawniej niż podczas upału. W miesiącach letnich organizm zużywa więcej glukozy, przez co ludzie są mniej skłonni do prawidłowego wykonywania działań poznawczych.

Brak alergii

Jeśli jesteś podatny na alergię, zimą możesz od niej odetchnąć. W chłodne dni liczba pyłków jest znikoma. Dlatego wskazane jest, aby spędzać więcej czasu na zewnątrz, a szczególnie, jeśli masz alergię w pomieszczeniu spowodowaną przez pleśń i/lub roztocza.

Spalanie kalorii

W chłodne dni ludzkie ciało pracuje ciężej, aby utrzymać temperaturę ciała. W związku z tym potrzeba dużo energii, która następnie pomaga w spalaniu kalorii.

Dodaj komentarz