Koronawirus znaleziony w ludzkim kale przed wystąpieniem objawów

Naukowcy z Australian National University odkryli, że obecność koronawirusa u ludzi można ustalić na podstawie kału, zanim jeszcze pojawią się objawy infekcji.

Badacze doszli do wniosku, że ślady COVID-19 mogą pojawić się w kale na tydzień przed pojawieniem się zewnętrznych objawów.

Aparna Lal, epidemiolog z Australian School of Public Health Research, powiedziała, że ​​naukowcy badają zawartość kanałów ściekowych. Jej zdaniem, monitorowanie ścieków pozwoli monitorować sytuację za pomocą koronawirusa i zapobiegać jego wybuchom.

Należy zauważyć, że naukowcy w Holandii przeprowadzili podobne badanie, zgodnie z którym pozytywny test na koronawirusa można określić na podstawie kału, jeszcze przed wystąpieniem kaszlu i gorączki.

Gertyan Medem, profesor i mikrobiolog z Amersfoort, powiedział, że testy z jednej oczyszczalni ścieków mogą dostarczyć informacji o stanie miliona ludzi. Próbki zostaną pobrane ze ścieków, a następnie naukowcy zbadają je w laboratoriach John Medical Curtin School of Medical Research.

Profesor immunolog, Peter Doherty, laureat Nagrody Nobla, zgodził się, że taka metoda może pozwolić na identyfikację dużej liczby zainfekowanych.

Dodaj komentarz