Koronawirus mógł się pojawić już w 2012 roku?

Wirusolog Jonathan Latham i biolog Allison Wilson powiedzieli, że infekcja koronawirusem mogła pojawić się już w 2012 roku – pisze The New York Post.

Naukowcy przeanalizowali zapiski lekarza Li Xu z chińskiej prowincji Yun’an, który leczył górników. Sześciu pracowników, którzy usuwali odchody nietoperzy z kopalni, zauważyło objawy podobne do tych, które występują po zakażeniu COVID-19: kaszel, gorączkę, zapalenie płuc i bóle ciała. Według informacji lekarza, w wyniku infekcji zmarło wówczas trzech pracowników.

Również eksperci w artykule opublikowanym w Independent Science News z połowy lipca wskazują, że próbowali leczyć zarażonych górników za pomocą sztucznej wentylacji, antykoagulantów i antybiotyków. Te dane, zdaniem wirusologów, również dowodzą związku między tajemniczą infekcją, z którą musieli się zmierzyć górnicy w 2012 roku, a COVID-19.

Z notatek lekarza wynika, że ​​wysłał on próbki wirusa do laboratorium w Wuhan w celu ustalenia źródła infekcji. Badanie wykazało, że południowochiński podkowiec stał się dystrybutorem koronawirusa podobnego do SARS.

„Dane zawarte w zapisach zmuszają nas do całkowitego przemyślenia wszystkiego, co myśleliśmy i wiedzieliśmy o pochodzeniu COVID-19” – twierdzi Jonathan Latham.

Dodaj komentarz