Koktajle – czy na pewno są zdrowe?

Naukowcy z Wielkiej Brytanii przeprowadzili badanie, które wykazało, że 150 gramów dietetycznego koktajlu, zawiera taką samą ilość cukru jak osiem pączków.

W eksperymencie wzięło udział sześciu popularnych producentów koktajli o najniższej zawartości cukru. Minimalna ilość cukru wynosiła w nich około 70 gramów, czyli tyle co puszka Coca-Coli. Zgodnie z zaleceniami, dorośli ludzie powinni spożywać nie więcej niż 30 gramów cukrów dziennie.

Według dietetyków, ludzie z reguły nie zwracają uwagi na wielkość porcji koktajli i nie czytają przed zakupem tego, co jest napisane na etykiecie. Zauważyli, że zbyt duża ilość cukru w diecie, stanowi zagrożenie dla zdrowia i może prowadzić do otyłości oraz zwiększać ryzyko rozwoju wielu groźnych chorób, takich jak np. cukrzyca.

W marcu, eksperci z Amerykańskiej Akademii Neurologii odkryli, że picie słodkich napojów i napojów gazowanych, zwiększa nasilenie objawów stwardnienia rozsianego – powszechnej choroby autoimmunologicznej, która wpływa na ośrodkowy układ nerwowy.

Dodaj komentarz